Vijesti

SPEKTAKULARNOM ZAVRŠNICOM OKONČANO TREĆE IZDANJE ZAGREB WINTER CUPA

Osvajanjem trofeja Rost Športa u kategoriji do 17 godina, Playbox-Rudeša do 19 godina te ŽMNK MC Plus u ženskoj kategoriji završen je MC Plus Zagreb Winter Cup, turnir koji se igra po futsal pravilima, a koji je u svom trećem izdanju nadmašio sva očekivanja. 87 ekipa borilo se mjesec dana za trofeje, a finalni dan u SC Lučko ponudio je fenomenalan futsal pred prepunim tribinama.

Prvog pobjednika saznali smo na U-17 turniru. Rost Šport s jedne stane predvođen Mislavom Kodrnjom te Trnava s druge strane na čelu s Ivanom Penavom pokazali su da su zasluženo došli do finala. Nije moglo bolje početi za Rost Šport koji u prvom napadu dolazi u vodstvo preko najboljeg strijelca turnira Kodrnje. Nakon nekoliko prilika s obje strane Kodrnja opet pokazuje svoje golgeterske sposobnosti i povećava prednost na 2:0. Penava je pogodio za smanjenje rezultata, no bilo kakvu dilemu oko pobjednika riješio je Ivica Crnogorac u završnici utakmice i veliko slavlje moglo je početi.

Winter Cup_zavrsnica (95)

• Igrali smo odlično, došli smo ovdje po pobjedu i to smo na kraju i ostvarili – kratak je nakon osvajanja turnira bio Josip Budimir iz ekipe Rost Šport.
  • Imali smo svoje uspone i padove. U prvom poluvremenu smo ih dobro stisnuli, ali primili smo dva nepotrebna gola. U nastavku smo nažalost pali u igri i to nas je koštalo poraza u finalu – kazao je Luka Zovak iz Trnave

Playbox-Rudeš nastavio je dominaciju na ovom turniru. U finalu turnira do 19 godina svladali su Prexico City sa 4:2. Na poluvremenu su mnogobrojni gledatelji u dvorani mislili da će ovo biti rutinsko odrađivanje posla jer su Rudešani poveli sa 4:0. Matija Uremović zabio je dva puta, a Mislav Krišto i Vito Gagulić dodali su po jedan gol. U drugom poluvremenu Prexico City se probudio te su prvo smanjili preko Jana Bajana, a u 24. minuti autogolom Brune Kneževića došli smo do konačnih 4:2. Imali su momci iz Prečkog još nekoliko neiskorištenih prilika te je trofej i ove godine završio u rukama momčadi s Rudeša.

Winter Cup_zavrsnica (123)

• Prekrasan je osjećaj ponovno osvojiti ovaj turnir. Krenuli smo jako dobro u utakmicu, a onda smo se u drugom poluvremenu malo raspali, što je bilo logično jer smo ostvarili veliku prednost u prvom dijelu. Skupili smo glave, utakmicu priveli kraju i pobijedili. Ne bih rekao da smo baš očekivali osvajanje turnira, ali dali smo sve od sebe, vjerovali i to nam se vratilo – rekao je Matija Uremović iz Playbox-Rudeša, koji je proglašen i najboljim igračem MC Plus Zagreb Winter Cupa u U-19 kategoriji.
  • Svaka čast mojoj ekipi te čestitke protivnicima. Stigli smo do finala, pokazali smo da znamo igrati i na kraju moramo biti zadovoljni ovim rezultatom – kazao je Josip Hrgović iz Prexico Citya.

Veliko finale ženskog futsal turnira bila je prava poslastica za sam kraj natjecanja. Dvoboj MNK Futsal Super Chicks iz Poličnika kraj Zadra i ŽMNK MC Plusa iz Stupnika ponudio je pravu dramu jer je odlučen tek u šestoj seriji šesteraca. No, do šesteraca su akcije frcale na sve strane. Monika Conjar i Anela Lubina bile su glavni aduti Chiksica, dok su s druge strane prijetnje dolazile od Gabrijele Gaiser, Izabele Lojne, Anite Strake i ostalih.

Winter Cup_zavrsnica (136)

U vodstvo su došle Chiksice golom Lubine. Redale su se prilike MC Plusa za izjednačenje, ali vratarka Sanja Sabo i fenomenalna obrana dugo su odolijevale napadima. Ipak, samo dvije minute prije kraja poluvremena Lojna izjednačuje rezultat. Svi u dvorani pitali su se kada će zabljesnuti Monika Conjar koja je bila odlično čuvana cijelu utakmicu. A kada nije mogla iz igre onda može iz slobodnog udarca. Jak šut malo je skrenula Gaiser, a to je bilo dovoljno da prevari vratarku Petru Lerotić i dovede zadarsku ekipu u vodstvo. Dok je većina dvorane navijala za MC Plus hrabre Chiksice junački su se branile. Sa skraćenom rotacijom bez izmjene u drugom dijelu držale su se u igri, ali Straka u 26. minuti zabija za 2:2. Luda završnica utakmice ipak nije donijela pobjednički gol niti jednoj strani i krenulo se u raspucavanje za naslov najbolje ženske futsal ekipe trećeg izdanja MC Plus Zagreb Winter Cupa.

Winter Cup_zavrsnica (166)

Prvu prednost ostvaruje MC Plus kada Tena Horvat brani udarac Monike Conjar, ali odmah iza toga Sanja Sabo brani šut Monike Maljak. Do šeste serije sve igračice su bile precizne, a onda su koljena zaklecala Josipi Burčul. Pobjednički šesterac izvela je Mateja Javorović te je veliko slavlje igračica, stožera i uprave ŽMNK MC Plusa moglo započeti. S druge strane Zadranke su bile pognutih glava i sa suzama u očima, ali mora im se čestitati na odličnom turniru.

Winter Cup_zavrsnica (198)

• Osjećaj je neopisiv. Jednostavno, ovo se mora doživjeti da bi se moglo razumjeti, a meni je ovo već drugi puta da sam na tronu. Smatram da je ovo najjači ženski turnir u regiji i velika stvar je osvojiti ga – rekla je Gabrijela Gaiser koja je i lani osvojila naslov s ekipom Gablec.
  • Još mi se vrte šesterci i penali po glavi. Mislim da je bila dobra utakmica, odlična za gledatelje, a teška za obje ekipe. Mogu reći da sam zadovoljna svojom igrom, kao i igrom svih suigračica. Ostaje žal zbog ovakvog poraza, ali pokušat ćemo se vratiti iduće godine još jače i osvojiti ovaj odličan turnir – izjavila je nakon poraza u finalu Anela Lubina, igračica MNK Futsal Super Chicks koja je proglašena i najboljom igračicom turnira.

Prije finalnih dvoboja odigrani su susreti za treća mjesta. U kategoriji do 17 godina sastav J&J je s visokih 5:0 svladao Nadnaravne. Tek nakon izvođenja šesteraca saznali smo trećeplasiranu momčad na U-19 turniru. Sastali su se Texas i LM Team, a nakon 0:0 u regularnom dijelu utakmice do pobjede u raspucavanju došao je velikogorički Texas.

Winter Cup_zavrsnica (40)

• Mislim da nismo imali sreće u polufinalu. Kao momčad smo zaista odlični i igramo već dugo zajedno. Ova utakmica bila je neizvjesna, ali smatram da smo zasluženo pobijedili. Treće mjesto je odlično. Svakako ćemo se i sljedeće godine prijaviti, iako će nam nedostajati nekoliko igrača koji su izlazno godište – objasnio je Ivan Matanović iz ekipe Texas.

Utakmicu za treće mjesto na ženskom futsal turniru odigrali su ImpetusMobile i KMN Slovenske Gorice. Rezultatom 3:1 slavila je ekipa ImpetusMobile za koju je sva tri gola postigla Perica Cicijelj.

• Bila je fer i korektna utakmica. Ovo je drugi put da smo ih pobijedili i mislim da smo time dokazale svoju nadmoć. Čestitala bih svojoj ekipi što smo osvojile treće mjesto na ovom vrlo jakom turniru. Sve pohvale organizatorima i jedva čekamo iduću godinu kada ponovno dolazimo – objasnila je Perica Cicijelj iz ImpetusMobilea.

Winter Cup_zavrsnica (58)

Turnir se ove godine po prvi puta igrao na dvije lokacije, u NC Šalata i SC Lučko. Tijekom polufinalnog i finalnog dana tribine su bile ispunjene skoro do posljednjeg mjesta što dovoljno govori i o zanimanju publike za jedno ovakvo natjecanje.

• Bilo je ovo napornih mjesec dana, ali kada pogledamo kako je sve izgledalo na završnici u Lučkom možemo biti presretni. Prepune tribine i zadovoljstvo na licima sudionika razlog je zbog kojeg ovaj turnir i postoji. Posebno nas veseli ovogodišnji rast kvalitete ženskog turnira. Otprije smo bili pozicionirani kao najjači ženski futsal turnir u regiji, ali po prvi puta smo imali i nekoliko ekipa iz inozemstva koje su najavile svoj povratak i iduće godine. Naša jedina neispunjena želja je da na turniru nastupi ženski sastav MNK Split Tommy te ćemo učiniti sve što je u našoj moći da to uskoro i ostvarimo – izjavio je Vedran Prga, predsjednik Organizacijskog odbora turnira.

Winter Cup_zavrsnica (246)

Ovime je spušten zastor na treće izdanje MC Plus Zagreb Winter Cupa. Sva finala emitirat će se u snimci na SPTV-u, a organizatore veseli i ovogodišnji interes HNTV-a za promocijom ovoga turnira. Za Organizacijski odbor nema odmora jer se već započelo s pripremama za naredno izdanje Zagreb Winter Cupa, a ljestvicu koja je ove godine postavljena bit će iznimno teško nadmašiti.

U-17
TRNAVA – ROST ŠPORT 1:3
0:1 Kodrnja, 0:2 Kodrnja, 1:2 Penava, 1:3 Crnogorac

U-19
PLAYBOX-RUDEŠ – PREXICO CITY 4:2
1:0 Uremović, 2:0 Uremović, 3:0 Krišto, 4:0 Gagulić, 4:1 J. Bajan, 4:2 Knežević (autogol)