Vijesti

POZNATI SVI POLUFINALISTI, ZAGREB WINTER CUP SELI U LUČKO

Prije same završnice u Lučkom, odigrana je i posljednja četvrtfinalna utakmica u U-21 kategoriji. Saznali smo i koje su se ekipe priključile djevojkama iz MC Plusa u polufinalu ženskog futsal turnira.

U-21 KATEGORIJA

MNK MC Plus uspio je izboriti završnicu u susretu s Lupema autodijelovima. Iako su dečki iz Lupeme poveli u 18. minuti preko Vanje Novaka, Karlo Pagadur u nastavku poravnava rezultat iz deseterca. Po završetku utakmice pristupilo se izvođenju šesteraca, a uspješniji su bili dečki iz MC Plusa. Njih ćemo gledati i u nastavku turnira. Ipak, u polufinalnoj utakmici pobjednička momčad bit će bez ponajboljeg igrača Mateja Ćosića koji je zaradio crveni karton.

“Penali su uvijek zeznuta stvar. Ovo nam je do sada najgora utakmica koju smo odigrali. Bilo je prilika s jedne i druge strane, ali mi nismo sve svoje zabili. Ovaj put nas je sreća stvarno pomazila. U Lučkom ćemo dati sve od sebe i nadam se dogurati do finala”, rekao je Karlo Pagadur iz MNK MC Plus.

“Utakmica je stvarno bila najtvrđa do sada. Gušt je bio igrati, ali penali… Lutrija. Što da kažem. Ja sam imao tu nesreću da sam promašio šesterac za odlazak u Lučko. Šteta.”, kazao je Toni Aljinović iz Lupema autodijelova.

ŽENE

Igračice Poliklinike Milojević druge su poznate polufinalistice u ženskoj kategoriji. Rezultatom 4:2 uspjele su svladati prošlogodišnju drugoplasiranu ekipu Futsal Super Chicks iz Poličnika koja ovaj put neće imati priliku zaigrati na parketu SC Lučko. Polikliniku Milojević do pobjede su dovele Horvat, Lubina i Conjar (2x), dok su golove kod “čiksica” postigle Kurkutović i Petrović.

“Znale smo njihove jače i slabije karike. Dale smo sve od sebe, pokušale smo se oduprijeti, ali protivnice su pokazale kvalitetu. Naravno da smo razočarane, pogotovo nakon prošlogodišnjeg drugog mjesta. Htjele smo više, ali vratit ćemo se sljedeće godine i nadam se da ćemo tada otići do kraja”, objasnila je Karla Kurkutović iz Futsal Super Chicksa.

”Osjećaj je super. Da budem iskrena, nadale smo se pobjedi, ali nije bilo lako. Cure su stvarno bile dobre protivnice. U Lučko idemo po prvo mjesto, to nam je cilj i nadam se da ćemo ga ostvariti.” rekla je Sara Skendrović, vratarka Poliklinike Milojević.

Još jedna ženska ekipa koja odlazi u polufinale je MNK Alumnus SC Flegar. Djevojke su pod vodstvom trenera Jakova Ungarova stigle do uvjerljive pobjede od 6:0 nad velikonogometašicama Graničara iz Đurđevca koje su u ranijoj fazi natjecanja svladale prvakinje Slovenije u futsalu, KMN Slovenske Gorice. Igračica utakmice bila je Alumnusova Tomislava Matijević koja je postigla hat-trick, dok su po jedan gol, za siguran put prema Lučkom, nadodale Nemčić, Žagar i Krog.

Drago nam je što odlazimo u Lučko. Teren tamo nam bolje paše i nadam se da ćemo pokazati ono za što smo trenirali. Htjela bih čestitati protivničkoj ekipi na fer i korektnoj borbi, ali mi smo bile bolje”, kratko je kazala Marija Žagar iz MNK Alumnus SC Flegar.

”Mi inače igramo veliki nogomet i ovo nam je općenito prvo iskustvo s futsalom. Uspjeli smo proći skupinu što nismo ni sami očekivali s obzirom na to da nismo uigrani za futsal. Mogu biti zadovoljan prikazanim, ali možda smo danas trebali napraviti malo manje pogrešaka. Kako ne treniramo futsal, povremeno se ekipa izgubi u sistemu. Danas smo primili tri ili četiri naivna gola, ali znali smo od početka da je Alumnus daleko bolja ekipa od nas. Drago nam je da smo sudjelovali na ovom turniru. Ovo je velika promocija ženskog futsala i ako budemo živi i zdravi, dolazimo i sljedeće godine”, pomno je objasnio Mladen Tudić, trener ŽNK Graničar Đurđevac.

Posljednju utakmicu u danu odigrale su ekipe MNK Meteora Futsal i Tempo Soft Beograd. Veliko prijateljstvo izvan terena pretvorilo se u rivalstvo na terenu. Meteora je krenula čvrsto. Perica Cicijelj, popularna Cici, već u trećoj minuti utakmice glavom trese protivničku mrežu za vodstvo 1:0. Razigrana Sandra Trstenjak u nastavku još dva puta vara srpsku vratarku, dok u 20. minuti Tempo Soft Beograd pogotkom Milene Čanović uspijeva smanjiti zaostatak na 3:1. Ovim rezultatom su se djevojke iz Beograda morale od turnira rastati već u četvrtfinalu, taman pred odlazak u Lučko, a sličan scenarij dogodio im se i u prošlogodišnjem izdanju turnira kada su u četvrtfinalnoj utakmici poražene od Slovenskih Gorica 1:0.

”Kako sam bila ozljeđena, meni je zapravo ovo prva utakmica na turniru tako da sam dosta zadovoljna. Pripremale smo se. Postavile smo se čvrsto. Manje – više smo odigrale sve što nam je trener rekao. Bilo bi sjajno otići do samoga kraja. Ne očekujemo puno, ali se nadamo. Znamo kakve smo kvalitete i koliko možemo. Ako se dobro posložimo mislim da još možemo puno pokazati”, prokomentirala je Sandra Trstenjak iz Meteore Futsal.

”To četvrtfinale uvijek teško padne. Bila je teška utakmica. One su brzo načele igru. Mi se nismo ni uigrale, a već smo primile tri gola. Kada smo se stabilizirale tada smo već bile u rezultatskom zaostatku. Poslije je bilo teško vratiti se u igru. Ostat ćemo u Zagrebu. Idemo u Lučko bodriti Meteoru budući da su nam to prijateljice. Ovaj turnir je stvarno jak, u Srbiji nažalost nemamo takvu vrstu turnira i svakako ćemo se rado vratiti i sljedeće godine”, iskreno je rekla Jovana Jevremović iz ekipe Tempo Soft Beograd.

ČETVRTFINALA: Petak, 12. 1. – NC ŠALATA
MNK MC Plus – Lupema autodijelovi (U-21) 1 : 1 (2 : 3) (Novak ; Pagadur)
Poliklinika Milojević – Futsal Super Chicks (žene) 4 : 2 (Conjar 2, Horvat, Lubina ; Kurkutović, Petrović)
MNK Alumnus SC Flegar – ŽNK Graničar Đurđevac (žene) 6 : 0 (Matijević 3, Nemčić, Žagar, Krog)
MNK Meteora Futsal – Tempo Soft Beograd (žene) 3 : 1 (Trstenjak 2, Cicijelj ; Čanović)

Tekst: Ivana Keleš