Vijesti

POZNATI SVI POLUFINALISTI U-21 KATEGORIJE, BRANITELJI NASLOVA ISPALI U ČETVRTFINALU

Utakmicu prepunu naboja i intenziteta odigrale su u četvrtfinalu ekipe Caffe bar M&B i Škvadra. Kiša zgoditaka pala je u prvih par minuta utakmice. Susret je sjajno otvorio Jazvić te tako doveo Škvadru u vodstvo već u prvoj minuti. Dvije minute kasnije za Caffe bar M&B precizan je bio Hoić. Jazvić ponovno vara suparničkog vratara u četvrtoj minuti, a minutu kasnije već je 2:2 kada za M&B zabija Kanceljak. S tim rezultatom otišlo se na odmor. Drugo poluvrijeme gledali smo žestoku igru s jedne i druge strane. Utakmicu je prelomio crveni karton Luke Franića, a zatim i Brune Postružina. Igrači Caffe bara M&B to su iskoristili. S dva gola Mlinarića te jednim Turka i Mastena osigurali su pobjedu od 6:2 i plasman u polufinale.

”Malo smo bili opušteniji na početku. Primili smo dva bezvezna pogotka, onda smo se malo probudili i sve je krenulo na našu stranu. Svejedno je tko će nam biti protivnik u polufinalu, moramo sve pobijediti i osvojiti ovaj turnir. To nam je cilj”, siguran je bio Matija Kanceljak iz pobjedničkog sastava M&B.

Veliko iznenađenje priredila je momčad Sobe Apartmani Zagreb koji su rezultatom 3:1 uspjeli svladati prošlogodišnje pobjednike ovoga turnira u U-21 kategoriji MNK MC Plus DC Grzela Futura Dental. Dva pogotka Halužana i jedan Progovečkog bili su dovoljni za veliko slavlje ekipe iz Dubrave, a iako s mnogo šansi MC Plus je samo jednom uspio zatresti suparničku mrežu, preko Dominika Stipića u 17. minuti utakmice.

”Mislim da smo kontrolirali utakmicu. Nismo im dali da puno igraju. Oni su na kraju probali s golmanom-igračem, nama se otvorilo, zabili smo i treći zgoditak i prolazimo u polufinale. Nadam se da ćemo otići do finala. Probat ćemo dati sve od sebe da osvojimo Zagreb Winter Cup. Turnir je odličan, sve pohvale svima”, kazao je Petar Progovečki iz momčadi Sobe Apartmani Zagreb.

”Nažalost smo ispali. Bila je jako dobra utakmica. Imali smo dosta šansi, tri stative, jedna prečka, njihov golman je skinuo mnoge dobre prilike. Nismo imali sreće i nažalost ništa od ponavljanja prošlogodišnjeg finala. Na ovom turniru su ove godine isto tako jako dobre momčadi, može se vidjeti jako puno dobrih poteza. Protivnici su danas stvarno pokazali da zaslužuju proći dalje, dobra su ekipa. Želim im sve najbolje i neka oni osvoje Zagreb Winter Cup”, izjavio je Karlo Pagadur, kapetan MNK MC Plus DC Grzela Futura Dental te prošlogodišnji najbolji igrač turnira u U-21 kategoriji.

Vjerojatno najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira napravili su dečki iz ekipe Pudić prijevoz IM-Moto. Preko Socca penala osigurali su kartu za polufinale, svladavši možda i glavne favorite turnira, sastav Posljednjih boema koji je bio oslabljen neigranjem ozljeđenog vratara Karla Maloševca.

Toni Klarić je u 15. minuti Pudić prijevoz doveo u vodstvo, ali sjajan odgovor na to imao je Patrik Pasariček postigavši pogodak već u sljedećem napadu. Posljednji boemi imali su veliki broj neiskorištenih prilika, ali niti dečki iz Pudić prijevoza nisu ostali dužni pogodivši vratnicu u samoj završnici susreta. Neodlučenim rezultatom 1:1 nakon isteka 24 minute pristupilo se izvođenju Socca penala. Gledali smo sjajne intervencije vratara s jedne i druge strane, Patricka Krnjaića i Frana Špagnuta, ali jedna lopta je ipak ušla u mrežu. Pobjednički penal bio je djelo Josipa Dakića koji je time svoju ekipu doveo do polufinala i ostavio mnogobrojne navijače iz Sesveta u deliriju.

”Nikada se nisam susreo s ovakvom vrstom penala. Napetiji su u svakom slučaju. Napeta je bila i utakmica do samoga kraja. Suparnici su većinom futsal igrači, mi smo ekipa tu iz kvarta. Stvarno mi je nevjerojatno što sam pozvan da branim za ovu ekipu i što smo na kraju izbacili tako dobre igrače. Oduševljen sam. Inače dolazimo iz Jelkovca i Sesveta. Tu smo zapravo na domaćem terenu. Imali smo mnogobrojne navijače koji su nam pomogli da ostvarimo prolaz dalje. Dat ćemo sve od sebe bez obzira na protivnika u polufinalu”, izjavio je Patrick Krnjaić, vratar momčadi Pudić prijevoz IM-Moto.

”Utakmica je od početka bila ”na nož”. Nizale su se prilike s jedne i druge strane. Mislim da smo mi imali više prilika, no nažalost lopta nije htjela ući u mrežu. Pala su dva brza gola i tu je u principu bilo to. Kasnije smo jednostavno imali manje sreće. Ovo je turnir koji je od amaterske razine došao do vrlo kvalitetnog nivoa i kreće prema nekoj profesionalnoj razini. To mi se stvarno jako sviđa”, izjavio je Fran Špagnut, čuvar mreže Posljednjih boema.

Nevjerojatan rasplet dogodio se u posljednjoj utakmici četvrtfinala između sastava Sliky i prijatelji te Niskogradnje Veverec. Povela je Niskogradnja golom Martina Bobeka, nakon indirekta, svega pet sekundi prije kraja prvoga poluvremena. Mreža je mirovala sve do posljednje minute suseta. Kada se već mislilo da će dečki iz okolice Oroslavja odnijeti pobjedu, deset sekundi prije kraja susreta Marino Jedvaj, koji je bio u ulozi golmana-igrača, prekrasnim golom poravnava rezultat te utakmicu odvodi u penale. Spretnijima su se pokazali Slykijevi prijatelji za koje su iz Socca penala poentirali Josip Brkić i Dominik Brletić, dok je za Niskogradnju Veverec jedini penal zabio Karlo Kovačić. Treba pohvaliti i Franka Jamičića koji je upisao sjajnu obranu tijekom penala.

”Dečki su vodili cijelu utakmicu. Rekao bih da su zabili malo slučajan gol, bila je to neka nepažnja u našoj obrani. Mislim da smo ipak mi na kraju zaslužili proći. Penali jesu zanimljivi. Drugačiji su i inovativni. Meni osobno nisu teški. Volim situacije jedan na jedan s golmanom, neću sada otkrivati tajnu kako pucam, uvijek promatram ponašanje golmana i prema tome odlučujem”, objasnio je Josip Brkić iz pobjedničkog sastava Sliky i prijatelji.

”Borili smo se, ali protivnici su bili bolji, do kraja su izdržali i imali sreću na penalima. Prošle godine smo bili u polufinalu, ove godine smo ispali stepenicu prije. Prijavit ćemo se i druge godine te probati doći što dalje”, kazao je Dinko Veverec iz Niskogradnje Veverec.

REZULTATI U-21
Caffe bar M&B – Škvadra 6:2 (Mlinarić 2, Kanceljak, Hoić, Turk, Masten ; Jazvić 2)
MNK MC Plus DC Grzela Futura Dental – Sobe Apartmani Zagreb 1:3 (Stipić ; Halužan 2, Progovečki)
Pudić prijevoz IM-Moto – Posljednji boemi 2:1 (1:1) (Klarić ; Pasariček)
Sliky i prijatelji – Niskogradnja Veverec 3:2 (1:1) (Bobek ; Jedvaj)