Vijesti

POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI KOD U-17 KATEGORIJE

Nakon novogodišnje stanke, MC Plus Zagreb Winter Cup nastavio je s natjecanjem. Prve utakmice u 2020. godini  odigrane su u kategoriji mladeži do 17 godina, a u zanimljivim dvobojima saznali smo koje su momčadi osigurale prolazak u četvrtfinale turnira.

U-17

Utakmicu visokog ritma gledali smo u prvom dvoboju osmine finala između Škvadre i BioVeta. U 9. minuti povela je Škvadra preko Lotinca, a na dva gola prednosti samo dvije minute kasnije povisio je Leon Novak. Drugo poluvrijeme bolje otvara BioVet. Filip Bedeniković u 15. minuti smanjuje rezultat na 2:1, no uigrana Škvadra uz dva zgoditka sjajnog Lujića te jedan pogodak Kozine u nastavku utakmice potvrđuju prolazak u nastavak natjecanja. Škvadra je tako prva poznata momčad četvrtfinala koja će zaigrati na novoj lokaciji turnira – u Sportskoj dvorani Pešćenica.

EcuSat Chip Tunning izašao je kao pobjednik u srazu s NK Čehi.  Precizni udarci Glasnovića, Osmanovića i Burića bili su zaslužni za prolazak Chip Tunninga u četvrtfinalnu fazu natjecanja, a jedini zgoditak za NK Čehi koji je samo ublažio njihov poraz, postigao je u 19. minuti Tomislav Gotovac. Napomenimo kako su tijekom utakmice podijeljena i četiri kartona, po dva sa svake strane. Kod pobjedničke momčadi požutjeli su Leonardo Ahmetović i Marko Burić, a kod Čeha Dominik Fuštar i Tomislav Gotovac.

Ulaznicu za četvrtfinale kupio je i sastav Movistara, koji se pokazao boljim u dvoboju s momčadi Sopot do Tokija. Mrežu je već u četvrtoj minuti prodrmao raspoloženi Mateo Pudić za početno vodstvo Movistara. Mnogobrojne prilike za poravnanje rezultata, ali i za povećanje vodstva nisu bile realizirane sve do pred kraj susreta, a onda se u 22. minuti ukazao Ivan Bukovac. Topovskim udarcem prevario je protivničkog vratara, povisio rezultat na 2:0 te osigurao svojoj ekipi prolazak u daljnje natjecanje.

Posljednju utakmicu u prvom dijelu dana odigrali su MNK Gospodari svjetla i SD Đurmanec. Ključni trenutak koji se na kraju pokazao presudnim dogodio se u posljednjoj minuti prvoga poluvremena, kada je Branko Artić doveo Đurmanec u minimalnu prednost od 1:0. Pokušavali su Gospodari svjetla u nastavku izjednačiti i preko golmana – igrača no lopta do kraja susreta više nije dirala mrežu. SD Đurmanec tako je postao još jedan poznati četvrtfinalist kojeg ćemo gledati na parketu Sportske dvorane Pešćenica.

REZULTATI – OSMINA FINALA U-17:
Škvadra – BioVet 5:1 (Lujić 2, Lotinac, Novak, Kozina ; Bedeniković)
EcuSat ChipTunning – NK Čehi 3:1 (Glasnović, Osmanović, Burić ; Burić)
Sopot do Tokija – Movistar 0:2 (Pudić, Bukovac)
MNK Gospodari svjetla – SD Đurmanec 0:1 (Artić)

U-21

Popodnevni i večernji termini bili su rezervirani za dio osmine finala U-21 kategorije. Momčadi su nam priredile vrlo interesantne utakmice i pravu borbu za četvrtfinalnu fazu natjecanja. Bilo je tu preokreta, raspucavanja s bijele točke… No, krenimo redom.

Barcode Caffe bio je prvi poznati četvrtfinalist U-21 kategorije. U sjajnom dvoboju s NKD CNC Tehnologijom slavio je na kraju s visokih 5:1. Za pobjedničku momčad zabijali su Novak, Jakovljević i Komljenović, a čak dvije lopte ugurao je u mrežu Ante Piplica, inače vratar seniorske Uspinjače – Gimke koji se ovoga puta, ispostavilo se uspješno, okušao i kao igrač. Jedini pogodak NKD CNC Tehnologije u 9. minuti postigao je Ante Norac –Kljajo, no to nije bilo dovoljno da se dostignu sjajni igrači Barcoda koji su pod palicom iskusnog trenera Tine Čirjaka zasluženo osigurali prolazak u četvrtfinale.

Prava drama odvila se u susretu BTP Sesveta i Trakošćana. Igrači BTP-a od početka su nabili visoki tempo; u šestoj minuti Stjepan Jagodin iznenadio je vratara Trakošćana te loptu pospremio u mrežu za početnih 1:0. Četiri minute kasnije već je 2:0 za BTP, a strijelac je Josip Mijatović, prošlogodišnji najbolji igrač U-21 turnira, koji je tada igrao za Pudić prijevoz. Josip je ujedno i član juniorske momčadi HNK Hajduk. U drugom poluvremenu dogodilo ono što daje čar utakmicama futsala i sportu općenito. Dennis Krsnik u 19. minuti smanjuje rezultat na 2:1, da bi u posljednjih šezdesetak sekundi Dominik Brletić poravnao rezultat na 2:2. Gledali smo tako prvo ovogodišnje raspucavanje sa šest metara. Nakon čak šest serija, boljim su se na kraju pokazali igrači Trakošćana koji su zaslužili kartu za četvrtfinale.

MNK Lošinj lako se prošetao  osminom finala. S visokih 4:0  porazio je momčad CB Pajdaš te tako nastavio svoju dominaciju nad dosadašnjim protivnicima. Dva puta se Pavlek upisao u listu strijelaca, a zabijali su još Kos i Pavić za ulazak Lošinja u četvrtfinalnu fazu natjecanja.

Sjajnu utakmicu dostojnu osmine finala odigrale su momčadi Slaven Melupo te Febo i prijatelja Osam. Poveo je Slaven u petoj minuti preko Petra Halužana, ali Pavičić u desetoj minuti stavlja utakmicu u egal. Nije se tresla mreža sve do 21. minute, a onda još jednim zgoditkom Pavičić okreće rezultat na 2:1 u korist Febinih prijatelja. No koštala je Febu greška samo minute kasnije kada je prilikom vraćanja lopte vrataru lopta nesretno ušla u gol za poravnanje rezultata. Konačnih 3:2 u posljednjoj minuti utakmice postavlja Filip Zrnčić koji Slaven Melupu na spektakularan način osigurava kartu za Pešću i ulazak u četvrtfinale.

Posljednju utakmicu u danu odigrale su ekipe MNK Goli Vrh i Suhi list. Visoka pobjeda od 5:0 donijela je odličnom Golom Vrhu prolazak u nastavak natjecanja, no imali su doduše na početku veliku sreću. Cota i Habus iz Suhog lista nesretnim su slučajem loptu ugurali u vlastitu mrežu za početno vodstvo Golog Vrha. Ipak, u nastavku natjecanja igrači pobjedničke momčadi pokazuju da su zasluženo stigli do četvrtfinala. Dva zgoditka do kraja utakmice nadodao je raspoloženi Borna Delač, a u listu strijelaca s jednim postignutim golom upisao se i Marko Kelava.

”S lakoćom smo pobijedili ekipu Suhi list. Pomazila nas je sreća kod prva dva gola, no u drugom poluvremenu smo pokazali svoju kvalitetu te s pet zgoditaka okončali utakmicu i zasluženo slavili. Drago mi je što smo prošli dalje i što se selimo u topliju dvoranu, a od nastavka natjecanja očekujemo osvajanje naslova”, samouvjereno je rekao Vid Bešker iz MNK Goli Vrh.

REZULTATI – OSMINA FINALA U-21:
Barcode Caffe – NKD CNC Tehnologija (B1-G2) 5:1 (Piplica 2, Novak, Jakovljević, Komljenović ; Norac-Kljajo)
BTP Sesvete – Trakošćan (A1-H2) 7:8 (2:2) (Jagodin, Mijatović ; Krsnik, Brletić)
MNK Lošinj – CB Pajdaš (F1-C2) 4:0 (Pavlek 2, Kos, Pavić)
Slaven Melupo – Febo i prijatelja Osam (E1-D2) 3:2 (Halužan, (AG), Zrnčić ; Pavičić 2)
MNK Goli Vrh – Suhi list (D1-E2) 5:0 (Delač 2, Kelava, Habus (AG), Cota (AG))