Vijesti

POSLJEDNJI BOEMI, ZG TEAM I JO-KOM GRADNJA TRIJUMFALNO ZAKLJUČILI 2018. GODINU

Dok su se mnogi već pripremali za novogodišnje slavlje, za natjecatelje na MC Plus Zagreb Winter Cupu odmora nije bilo. U posljednjem natjecateljskom danu turnira za 2018. godinu vidjeli smo kvantitetom malobrojne, ali kvalitetom vrlo dobre utakmice.

U-21 kategorija

Posljednji Boemi sjajno su se snašli u susretu protiv CB Sporta. Dečki predvođeni perspektivnim mladim vratarom Futsal Dinama, Karlom Maloševcem, s visokih 7:0 uspjeli su svladati suparnika te tako potvrditi ulazak u daljnju fazu natjecanja.

”Na ovome turniru niti jedna pobjeda nije lagana. Prvi smo cilj ostvarili. Prvi smo u skupini i nadamo se što višem plasmanu na turniru. Drago mi je da smo ovdje jer turnir je vrlo jak”, kazao je kratko jedan od Posljednjih boema, Jakov Šupe.

ZG Team je minimalnom razlikom 2:1 slavio nad ekipom Slaven Melupo. Iako je momčad Slavena povela u desetoj minuti susreta, šest minuta kasnije Razum zabija za ZG Team i vraća stvari na početak. Prijelomi trenutak susreta dogodio se u posljednjoj minuti, kada Sinković radi prekršaj u kaznenom prostoru, a iz šesterca pogodak za pobjedu zabija Danijel Savičić. Ovakvim ishodom ZG Team osigurao je prvo mjesto u skupini, dok je momčad Slaven Melupa prošla kao drugoplasirana.

”Bilo je teško. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno. Gubili smo, vratili smo se, nadamo se još boljem rezultatu u nastavku. Iz ekipe smo svi prijatelji. Većina nas je iz Dubrave. Ja sam novi član sastava, ali ova momčad je već tradicionalno na Zagreb Winter Cupu. Ovo je jedan od jačih turnira u Zagrebu, organizacija je na visokom nivou tako da sve pohvale”, izjavio je Lovre Knežević iz ZG Teama.

REZULTATI U-21
Posljednji boemi – CB Sport 7:0 (Jozanović, Dekanić, Blagus (AG), Šulentić, Pasariček, Cesarec, Cvišić)
Slaven Melupo – ZG Team 1:2 (Sinković ; Razum, Savičić)

U-19 kategorija

Atraktivnu utakmicu u kategoriji do 19 godina odigrale su ekipe Caffe bar Boss i Jo-Kom Gradnja. Ranim zgodicima Grdenića i Krpečaneca dečki iz Caffe bara Boss iznenadili su suparnike sastavljene mahom od futsal igrača. U nastavku Cvišić ipak dva puta vara vratara Bossa te rezultat stavlja u egal. U 21. minuti susreta dosuđen je penal za igrače Bossa, ali Krpečanec ne koristi priliku za vodstvo. Njegov udarac sa šest metara odsjeo je na prečki. Jo-Kom Gradnja to je znalački kaznila 15 sekundi prije kraja susreta kada je Fran Vukelić prekrasnim zgoditkom donio pobjedu svojoj momčadi. Ipak, obje ekipe plasirale su se u daljnji krug natjecanja.

”Na početku su nas dečki šokirali s dva brza gola iz naše dvije greške, ali kroz prekide smo se uspjeli vratiti. Suparnici su dečki s velikog nogometa, mi svi treniramo futsal pa nas krasi to što znamo prekide. U zadnjim sekundama Fran je zabio odličan gol i uspjeli smo stići do pobjede. Ovogodišnji turnir mi se više sviđa jer se igra po skupinama, a ne odmah na ispadanje. Kao i svake godine organizacije je vrhunska, nemam primjedbe”, objasnio je Antonijo Papac iz Jo-Kom Gradnje.

”Dosta dobra utakmica. Mi smo ju bolje počeli , a oni bolje završili. Stvarno su dečki uigrani, vidi se da inače igraju futsal, pobijedili su nas na te akcije iz prekida. Nadamo se da će biti više sreće drugi put. Svake se godine vraćamo na ovaj turnir jer je stvarno kvalitetan, a nadamo se da bi ove godine mogli stići do završnice”, rekao je Ivan Cerovski iz Caffe Bara Boss.