Vijesti

POLIKLINIKA MILOJEVIĆ U POLUFINALU ŽENSKOG TURNIRA, PUDIĆ PRIJEVOZ NASTAVLJA PUT PREMA OBRANI NASLOVA U-21 TURNIRA

Prije velike završnice šestog izdanja MC Plus Zagreb Winter Cupa saznali smo preostale četvrtfinaliste u kategorijama U-19 te U-21, a odigrale su se i posljednje utakmice po skupinama na HEP ženskom futsal turniru.

U-19

U dvoboju Sunprotecta i CB Remy u prvom poluvremenu vidjeli smo samo jedan pogodak. Za vodstvo Sunčanih zaštitara precizan je bio Radošević.  Sunprotect je pitanje pobjednika riješio u smiraj utakmice s dva brza gola Bertine i Đurića u 18. i 21. minuti i s konačnim rezultatom 3:0 osigurao prolazak u četvrtfinale.

Najuvjerljiviji u osmini finala bili su igrači Kartega koji su s visokom pobjedom 9:2 nad Autoservisom Mirakul suvereno ovjerili kartu za “Pešću”. Posebno raspoloženi kod Kartega bili su Lagundžija, Ban i Pranjić koji su mrežu tresli po dva puta, dok su po jedan zgoditak postigli Žejavac, Matić i El-Hajj. Oba  zgoditka Autoservisa Mirakul bila su djelo Luke Tićka, no bilo je to dovoljno samo za ublažiti poraz.

Neviđeni spektakl gledali smo u utakmici Barcode Caffea i Ekstraklase. Fran Vukelić u sedmoj minuti zabio je za vodstvo Barcodea. Takav rezultat zadržao se sve do posljednje minute kada se na terenu odvila prava drama. Najprije je Kristijan Šoljić prevario protivničkog vratara te utakmicu vratio u egal. Mislilo se već tada da će susret otići u rulet šesteraca, no nekoliko trenutaka nakon primljenog pogotka, sjajni Vukelić vraća Barcodeu prednost od 2:1. A onda se pojavio Antonio Kćira te postavio konačan rezultat od 2:2. O ulasku u četvrtfinale tako su odlučivali udarci s bijele točke, a boljim se na kraju pokazala požrtvovna ekipa Ekstraklase koju ćemo gledati u natavku natjecanja.

Još jedna luda završnica utakmice osmine finala dovela nas je do maratonskih penala. S(p)retnijim  su se na kraju pokazali Fra jerci koji su s ukupnih 10:9 izbacili Auto TS Horvat.  Utakmica je mogla otići i na jednu i na drugu stranu, ali u spektakularnom raspletu posljednji vlak za Peščenicu uhvatili su upravo Fra jerci.

Sunprotect – CB Remy 3:0 (Radošević, Bertina, Đurić)
Autoservis Mirakul – Kartego 2:9 (Tićak 2 ; Lagundžija 2, Ban 2, Pranjić 2, Žejavac, Matić, El-Hajj)
Barcode Caffe – Ekstraklasa 4:5 (2:2) (Vukelić 2 ; Šoljić, Kćira)
Auto TS Horvat – Fra jerci 9:10 (3:3) (Videk, Vincelj, (AG) ; Škrabl, Frigo, (AG))

dsc02535

U-21

U jedinoj preostaloj utakmici osmine finala U-21 kategorije, lanjski osvajači MC Plus Zagreb Winter Cupa – Pudić prijevoz Z-Fumić. u nevjerojatnom raspletu uspjeli su preko penala protiv Postonjski prometa osigurati ulaznicu za četvrtfinale. Poveo je Postonjski promet u 12. minuti greškom Dragana Pudića koji je loptu nesretno skrenuo u vlastitu mrežu. Na 2:0 povisio je u 17. minuti Mlinarić, no Golubić samo minutu kasnije vraća Pudić prijevoz u život. Strelovitim udarcem smanjuje rezultat na 2:1. Stigla je posljednja minuta susreta, a napetost se mogla rezati nožem. Goruća želja aktualnih osvajača turnira da istu stvar ponove i ove godine izašla je na vidjelo, te u posljednjim sekundama Matej Janušić zabija iz slobodnog udarca za izjednačenje rezultata. Visoko motivirani Pudić prijevoz sjajnim obranama Patricka Krnjaića u raspucavanju šesteraca došao je do teške pobjede te tako postao posljednji poznati četvrtfinalist U-21 turnira.

Postonjski promet – Pudić prijevoz Z-Fumić 3:4 (2:2) (Pudić – AG, Mlinarić ; Golubić, Janušić)

HEP ŽENSKI FUTSAL TURNIR

U prvom susretu dana djevojke iz ŽNK Celje rezultatom 4:0 porazile su NK Radnik.  Već u drugoj minuti mrežu je zatresla Mateja Vojsk, a u nastavku utakmice još dva pogotka Anje Ložar te jedan Tjaše Alegro bili su i više nego dovoljni za slavlje slovenskog sastava.

Slovenske viceprvakinje ipak nisu mogle do još jedne pobjede protiv sastava SC Flegar koji se sastoji od igračica Alumnusa, inače aktualnih hrvatskih prvakinja u futsalu. U trećoj minuti susreta Flegar je u početnu prednost dovela Marijana Orešić, a na 2:0 u 18. minuti povisila je Marija Žagar. Neizvjesnost u utakmicu vraća Klementina Mavhar koja u 23. Minuti smanjuje zaostatak na 2:1 no do kraja utakmice više nismo vidjeli pogodaka, iako je Sergeja Kos u posljednjim trenucima imala odličnu priliku za izjednačenje. Tako je SC Flegar s minimalnom prednošću slavio nad Celjem.

Imale smo dvije teške utakmice.  U prvoj je bio malo lakši protivnik. Mogao je biti i veći rezultat za nas, ali je bitno da smo pobijedile. U drugom susretu je protivnička ekipa bila favorit, ali mislim da smo im stvarno dobro parirale. Nedostajalo nam je malo sreće, no ponosna sam na moje suigračice. Želimo dogurati što dalje i igrati samu završnicu ovog sjajnog turnira, izjavila je igračica ŽNK Celje, Sergeja Kos.

DSC09819

MNK Cvjetno Poliklinka Milojević pobjedom od 9:0 bila je uvjerljiva u susretu s NK Radnik, koji su s dva poraza u danu morali napustiti ovogodišnje natjecanje. Čak devet lopti završilo je u mreži Radnika, a šesterostuki strijelac bila je Monika Conjar.

Turnir je odlično organiziran, jedna mala zamjerka je zbog dvorane koja bi mogla biti toplija. Što se tiče naših utakmica, imamo premladu ekipu i tek smo na početku cijele priče. Trenutno ne možemo parirati ovakvim ekipama koje su vrlo dobro posložene i uigrane. Najviše žalimo za utakmicom protiv Meteore jer mislimo da smo ipak tamo trebali biti bolje postavljeni. U utakmici s Flegarom bili smo dosta stabilni. Što se tiče Celja, to je ipak ekipa koja je trenutni viceprvak Slovenije. Iznenadio me njihov ogroman fairplay kada je naša igračica bila povrijeđena i kada su joj zapljeskali pri izlasku s terena. Tako pokušavam odgajati svoje igračice i to izuzetno cijenim. Što se tiče zadnje utakmice protiv Poliklinike Milojević, teško je takvoj ekipi parirati, kazao je trener NK Radnik Marinko Alić.

U utakmici između Meteore Futsal SC Flegara jedna nesmotrena greška u vlastitih šest metara omugućila je SC Flegaru da preko Valentine Stipančević dođu do početnog vodstva. Meteora je nakon toga morala ići po izjednačenje, ali umjesto toga SC Flegar uvećava prednost drugim golom raspoložene Stipančević. Meteora je do kraja susreta uspjela samo smanjiti rezultat, nakon što je udarac Perice Cicijelj u vlastitu mrežu skrenula Natalija Hubak za konačnih 2:1.

Imale smo stvarno tešku skupinu s tri vrlo kvalitetna protivnika. Ponosna sam na svoje cure i na našu igru jer smo odradile utakmicu onako kako znamo. Zadovoljna sam i s napadom i s obranom. S obzirom na to da smo imale samo jednu zamjenu znale smo da moramo biti koncentrirane i da nemamo prava na greške. Nakon ove hladnoće u NC Šalati selimo se na Peščenicu u dvoranu koja nam je dobro poznata. Idemo dalje, moramo igrati našu igru i pokazati što znamo. Zaigrati na završnici Zagreb Winter Cupa je uvijek nešto posebno, a nadam se da je napokon došlo vrijeme da ga i osvojimo, rekla je po završetku utakmice Marijana Orešić iz SC Flegara.

Prvo mjesto u skupini B u posljednjoj utakmici dana HEP ženskog futsal turnira osigurale su djevojke iz MNK Cvjetno Poliklinika Milojević svladavši MNK Meteora Futsal s uvjerljivih 5:0. Meteora je ovu utakmicu odigrala bez rezultatskog opterećenja, ali to im nije pomoglo da svladaju vrlo dobru ekipu Poliklinike Milojević koja se kao prva u skupini direktno plasirala u polufinale turnira.

U  utakmicu s NK Radnikom ušle smo ozbiljno, a to se vidjelo već u prvih trideset sekundi kada smo postigle prvi pogodak. Dalje smo nastavile jako, htjeli smo postići što bolji rezultat jer smo znale da će vjerojatno gol razlika odlučivati o prvom mjestu u skupini. I kod utakmice s Meteorom Futsal ušli smo ozbiljno, jer znamo da su djevojke inače neugodan protivnik. Na početku je bilo neizvjesno, ali onda smo pokazale našu kvalitetu što je rezultat od 5:0 na kraju i pokazao. Sretno smo što smo prošle u polufinale i dat ćemo sve od sebe da podignemo najveći pehar,  pojasnila je Karla Resanović iz ekipe MNK Cvjetno Poliklinika Milojević.

Skupina u kojoj smo se našle bila je izuzetno jaka. Sve ekipe su kvalitetne i svatko svakog može pobijediti. U utakmici s Celjem smo nesretno izgubile bodove, vodile smo 2:0, a njihovim preokretom prokockale smo šansu za direktan ulazak u daljnju fazu turnira. Morale smo se vaditi protiv SC Flegara i MNK Cvjetno Poliklinika Milojević za koje smo znale da su vrlo neugodne ekipe i da će nas svaka greška koštati. Nažalost, u susretu s Flegarom uz malo njihove sreće rezultat je bio nepovoljan za nas što nas je demotiviralo za sljedeću utakmicu gdje su nam očekivanja isto bila velika. Htjela bi čestitati ekipama koje idu dalje. Zasluženo su pobijedile i želim im puno sreće u završnici turnira koji je iz godine u godinu sve jači, a to se moglo osjetiti već u grupnoj fazi. Mislim da će nijanse odlučivati tko će osvojiti ovo izdanje Zagreb Winter Cupa, izjavila je Sara Klarić iz MNK Meteora Futsal.

NK Radnik – ŽNK Celje 0:4 (Ložar 2, Vojsk, Alegro)
ŽNK Celje – SC Flegar 1:2 (Mavhar ; Orešić, Žagar)
NK Radnik – MNK Cvjetno Poliklinika Milojević 0:9 (Conjar 6, Mihić, Prša, Kopić)
MNK Meteora Futsal – SC Flegar 1:2 (Hubak (AG); Stipančević 2)
MNK Cvjetno Poliklinika Milojević – MNK Meteora Futsal 5:0 (Conjar 2, Makovec, Mihić, Prša)