Vijesti

KARTEGO U NAPETOJ UTAKMICI SVLADAO APOLLON, BRUX BOLJI OD CB BOSSA

Najmasovniji turnir otvorenog tipa za mlađe kategorije na ovim prostorima još jednom je pokazao kako na njemu nema favorita. Naime, mnogi tzv. papirnati favoriti, oprostili su se od natjecanja, a što se sve događalo u kategorijama U-17 i U-19 pročitajte u nastavku.

U-17

U prvoj utakmici četvrtfinala U-17 kategorije momčad Agrokora sastala se s vrlo jakom Jo-Kom Gradnjom. Mrežu je na asistenciju Solda u posljednjoj minuti prvoga poluvremena za Jo-Kom načeo Novak, ali samo nekoliko sekundi kasnije Tolj vraća utakmicu u egal. Da je posljednja minuta prvoga poluvremena bila iznimno zanimljiva dokazuje još jedan pogodak Jo-Kom gradnje već u idućem napadu. Drugo poluvrijeme nastavljaju dominirati dečki iz Jo-Kom gradnje. Preko dva brza gola Komljenovića povećavaju vodstvo na 4:1, , a u 19. minuti Sabolov samo ublažava poraz Agrokora, mudro prevarivši suparničkog vratara. Tako je  Jo-Kom gradnja ušla među četiri najbolje ekipe u kategoriji do 17 godina.

”Moram reći da smo očekivali ulazak u polufinale. Nama je cilj osvojiti ovaj turnir. Ekipa je sastavljena od dečkiju iz Futsal Dinama i Gimke s još par pojačanja sa strane. Meni je treća godina da igram na Zagreb  Winter Cupu i jako mi se sviđa ovaj turnir. Da nije tako, ne bih dolazio.  Ovaj turnir se razlikuje od ostalih jer je medijski više popraćen. Imamo i aplikaciju Leagues & Tournaments, live streamove, uživo prijenos na televiziji. Uvijek se dodaje nešto novo i ljude to privlači”, iskreno je rekao Mateo Mužar iz Jo-Kom gradnje.

”Žao mi je što smo naletjeli na takvu ekipu već u četvrtfinalu. Obje ekipe su dobre, ali nama su danas nedostajala dva bitna igrača. Suparnici su zabili iz svojih šansi i zasluženo pobijedili. Prvi put sudjelujem na ovome turniru i igram u dvije kategorije, U-17 i U-21. Turnir je odličan i sigurno ću doći i sljedeće godine”, kazao je Josip Mijatović iz Agrokora.

Atraktivan ulazak u polufinale osigurala je momčad Gremba FC svladavši preko Socca penala Ikone. U 12. minuti Đaković je doveo Grembu u vodstvo, a u 22. minuti Alghoul izjednačje na 1:1. U zanimljivom raspletu autogolom Bužana u posljednjoj minuti susreta Ikone prelaze u vodstvo, ali Gremba FC uvodi golmana-igrača te u posljednjih desetak sekundi utakmice preko Hodaka poravnava rezultat. Socca penali pokazali su se iznimno zahtjevnim za izvođenje pa se tek nakon desetak serija saznao pobjednik kada je Tin Zavalić napokon ”zavalio” loptu u mrežu Ikona te tako Grembu FC uveo u polufinale.

”Mislim da smo bili bolji od njih. I oni su imali puno prilika, ali sve iz kontre, a mi smo cijelo vrijeme vodili igru. Na kraju smo gubili, ali smo uspjeli izjednačiti. Prvi put smo igrali ovakve penale i nismo znali baš pravila, ali smo uspjeli pobijediti. Ovakvi penali su puno teži za pucati jer vratar može izaći i skratiti kut i onda se ne može nigdje pucati. Ovo mi je treća godina da sudjelujem na turniru, ima puno ekipa, jako je kvalitetan i zanimljiv”, izjavio je Luka Hodak iz pobjedničke Grembe FC.

Dečki sa Zapada bili su dominantni u utakmici četvrtfinala protiv Amatera. Mrežu je na asistenciju Đopara u osmoj minuti načeo Spajić. U 18. minuti i Đopar se upisao u listu strijelaca, a pobjedu Dečkiju sa Zapada potvrdio je Dragaš Selaković u pretposljednjoj minuti susreta.

”Protivnici su bili puno bolji nego u prvoj utakmici. Bili su čvršći i bolje igrali obranu. Mi smo malo slabije pristupili današnjoj utakmici. Umorni smo, ali smo uspjeli pobijediti. Mislim da nas u polufinalu dočekuje Jo-Kom Gradnja. To je jako dobra ekipa, ali mislim da bi mogli i njih dobiti. Zabavno je igrati na ovom turniru. Novi penali su isto zanimljivi, ali čine se i teži. Sviđa mi se i nova dvorana u Jelkovcu. Parket je vrhunski i uvjeti su odlični”, izjavio je Dečko sa Zapada, Mihael Đopar.

”Dečki su kvalitetni.  Igraju sjajno veliki nogomet, ali i futsal. Nama je falilo par igrača. Ušli smo u igru s igračima koji nisu bili standardni u ovih par utakmica. Čestitam protivničkoj ekipi, bili su bolji danas i želim im svu sreću dalje. Sljedeće godine se sigurno prijavljujemo opet”, rekao je Luka Delić iz ekipe Amateri.

Posljednji vlak koji vodi u polufinale uhvatila je ekipa Kartego koja je u vrlo interesantnoj utakmici s tijesnim rezultatom 3:2 slavila nad Apollonom. Kartego je do pobjede stigao na krilima Žinića koji je pospremio dvije lopte u suparničku mrežu, a jedan zgoditak postigao je Gulija. Pogoci Apollonovih Gregurića u 9. te Ivekovića u posljednjoj minuti utakmicu su učinili vrlo neizvjesnom, ali do izjednačenja nije došlo jer se u posljednjim sekundama u dva navrata ispriječio sjajni vratar Kartega Lukas Mlinarić.

”Teška utakmica. Bilo je napeto do kraja, ali smo uspjeli zadržati vodstvo. U momčadi smo svi prijatelji. Prije smo trenirali zajedno nogomet, skupili smo se kao kolektiv i očito ostvarujemo dobre rezultate. Cjelokupni ambijent ovdje u Jelkovcu je super. Parket je odličan, kao i atmosfera”, izjavio je Gregor Žinić, dvostruki strijelac za Kartego.

”Želim čestitati protivniku na sportskoj i fer igri te im zaželjeti sreću dalje. Nama je jednostavno nedostajalo malo te sportske sreće. Jedna čvrsta utakmica u kojoj su nam protivnici parirali po vrijednosti. Moji dečki su se potrudili, ali je sretniji danas pobijedio. Naša ekipa je osnovana prije dvije godine na inicijativu par igrača. Manje – više svi treniraju veliki nogomet, futsal nam služi više za razonodu i za držanje forme tijekom zime. Prvi put smo se prijavili na Zagreb Winter Cup. To je jedan krasan turnir, dobre su ekipe i želimo se vratiti sljedeće godine”, detaljno je objasnio Ivan Ćavar, voditelj sastava Apollon iz Zagorja.

REZULTATI ČETVRTFINALA U-17
Agrokor – Jo-Kom Gradnja 2:4 (Tolj, Sabolo ; Komljenović 2, Novak, Soldo)
Ikone – Gremba FC 3:4 (2:2) (Alghoul, Bužan (AG) ; Đaković, Hodak)
Dečki sa zapada – Amateri 3:0 (Spajić, Đopar, Dragaš Selaković)
Apollon – Kartego 2:3 (Gregurić, Iveković ; Žinić 2, Gulija)

U-19

Prolaz u polufinale tražile su ekipe Mili i cvjetno društvo te MNK Bjelovar. Vrlo neizvjesna utakmica završila je neodlučeno rezultatom 1:1 pa se moralo pristupiti izvođenju novouvedenih Socca penala. Takva vrsta udaraca još se jednom pokazala vrlo zahtjevnom, a preciznim udarcem Luke Milolože u polufinale turnira u U-19 kategoriji uvrstila se momčad Mili i cvjetno društvo.

Doktori u usponu su s uvjerljivih 5:0 slavili nad MNK Lošinjom te su se također plasirali u polufinale. Mreža je mirovala sve do 12. minute, a onda su Doktori ”doktorski” odradili posao, te s dva pogotka Šokčevića, dva Dragovića te jednim golom Franca stigli do polufinalne faze natjecanja.

U četvrtfinalnom susretu Caffe bara Boss i Bruxa, u daljnji krug natjecanja plasirali su se igrači Bruxa. Sjajnim pogotkom Karla Darojkovića u petoj minuti susreta Brux je došao u vodstvo. Unatoč terenskoj inicijativi igrači Bossa nisu uspjevali postići pogodak te su u završnci susreta uveli golmana-igrača. To koristi Mislav Mikulić u 23. minuti susreta kada postiže gol za 2:0 i trasira put svoje momčadi u polufinale.

”Protivnici su bili jako dobri. Već sam se susretao i igrao protiv njih u posljednje dvije godine. To su dečki iz Velike Gorice i igraju već dugo skupa. Mi smo ih odlučili sačekati i na individualnu kvalitetu riješiti utakmicu. Naša ekipa dolazi iz Sesveta. Znamo se već par godina. Igrali smo i prošle godine skupa. Svi smo velikonogometaši, ali volimo odigrati ovaj turnir u stanci od velikog nogometa. Ovo je treća godina da sam na ovome turniru, pohvalio bih organizaciju, uvijete i ovu dvoranu u Jelkovcu koja je fantastična”, pomno je objasnio Karlo Darojković iz Bruxa.

”Dobra utakmica u kojoj su protivnici zabili rani gol. Mi smo kasnije morali riskirati s golmanom-igračem, iskoristili su našu jednu grešku i tako slavili s 2:0. Mi smo ustvari zadovoljni iako smo mislili da ćemo dogurati malo dalje. Turnir je vrlo kvalitetan, na njemu sudjelujemo od prve godine i vidi se da dečki ovdje igraju dobar futsal”, rekao je Ivan Cerovski iz Caffe bara Boss.