Vijesti

BROJNI FAVORITI NAPUSTILI NATJECANJE, IGRAONICA SPORTIĆ UGODNO IZNENADILA IZBACIVŠI ZAGREB GIMKU

MC Plus Zagreb Winter Cup približio se svome kraju. U nedjelju, 7. siječnja, u Nogometnom centru Šalata odigrana je većina četvrtfinalnih utakmica u kategorijama mladeži te posljednje utakmice u skupinama kod žena. Sada su poznate muške ekipe koje su ”kupile” svoju kartu za završnicu u Lučkom.

U – 19 KATEGORIJA

Prvi poznati polufinalisti bili su momci iz Niskogradnje Veverec koji su u utakmici protiv Igraonice Sportić slavili rezultatom 2:1. Strijelci pobjedničke ekipe iz Oroslavja bili su Glavač i Mihovljanec, dok je jedini gol za Igraonicu zabio Habib.

”Već smo treću godinu na ovom turniru. Prvu godinu smo isto prošli u polufinale, ali tamo se nismo baš proslavili. Ovo je bila jako borbena utakmica. Mislim da smo imali više šansi. Puno smo toga propustili u prvom poluvremenu, ali smatram da smo zasluženo pobijedili i idemo dalje u Lučkom probati izboriti finale”, kazao je Dinko Veverec iz pobjedničke ekipe.

Pobjednički niz momčadi CB Carpe Diem u četvrtfinalu je zaustavila ekipa Bucifal. Dečki iz Bucifala bili su bolji u realizaciji te su preko Volodera, Golubića i Kižlina uspjeli osigurati plasman u polufinale.

”Danas je bilo dosta teško. Mislim da ovaj rezultat nije bio realan. Bili smo nekako podjednaki, ali smo mi uspjeli iskoristiti svoje šanse. Nismo očekivali da ćemo stići do Lučkog. Ovaj teren u NC Šalati nam više leži jer je malo manji, ali i tamo ćemo da ti sve od sebe”, pojasnio je Mihael Klemenčić iz ekipe Bucifal.

”Imali smo neke šanse koje nismo zabili, oni su svoje iskoristili. Mislim da su čak bili malo bolji od nas. Nismo odigrali na razini kao inače i to nam se vratilo. Vraćamo se sigurno i sljedeće godine”, kratko je prokomentirao Filip Kos iz CB Carpe Diem.

DSC05236

Još jedan poznati polufinalist je i Trakošćan koji je svladao CB Stari Đoni. Nakon 24 minute utakmice rezultat je bio poravnat, 2 : 2. Za Trakošćan su za bili Kostanjevec i Pasariček, a za Stari Đoni Mrvelj i Majić. Ipak, nakon izvođenja šesteraca boljom se pokazala ekipa Trakošćana te ćemo u Lučkom i dalje uživati u njihovim malonogometnim majstorijama.

”Počeli smo jako dobro s dva pogotka. Na kraju smo lošije odigrali obranu, dobili smo dva gola, ali evo… Sreća nas je malo pomazila na penalima. Sjajan je osjećaj otići u Lučko. To čekamo jako dugo. Prošle godine smo nesretno ispali na ovom turniru, ali sada je to ispalo baš onako kako smo i priželjkivali”, rekao je Matija Kanceljak iz ekipe Trakošćan.

CB Li La sastavljena pretežno od igrača Zagreb Gimke također je izborila polufinale. Rezultatom 2:0 bili su bolji od Kamen Ingrada, a igrač utakmice bio je definitivno Antonio Sekulić, inače igrač Split Tommya, koji je u posljednojoj minuti utakmice zabio oba pogotka te ekipu CB Li La odveo do polufinala.

”Što se tiče igre, mislim da je bila lijepa, ali što se tiče poraza – naravno da smo žalosni. Htio bih protivničkoj ekipi čestitati na prolasku dalje. Žao nam je što smo ispali, ali sami smo si krivi za to”, prokomentirao je Ivica Slobodić iz Kamen Ingrada.

DSC05372

”Ovo je fantastično. Ne mogu vam opisati taj osjećaj. Protivnici su bili jaki, mi smo tek pred kraj uspjeli zabiti ta dva pogotka, ali eto.. odlazimo u Lučko. Sviđa mi se ovaj turnir, a posebno ova U-19 kategorija. Ima izvrsnih ekipa i stvarno sve pohvale”, kazao je Bruno Devčić iz ekipe CB Li La, ujedno i hrvatski juniorski futsal reprezentativac.

U-17 KATEGORIJA

U susretu između Jo-Kom gradnje i Vult.hr-a, na kraju su se boljima pokazali dečki iz Jo-Kom gradnje i to rezultatom 5:2. Iako je Vult.hr imao prednost od 2:1, polufinale je ipak osigurala Jo-Kom gradnja. Domagoja Sabljo i Filipa Kosić su zabili po dva puta, dok je jedan gol nadodao Blaž Komljenović.

”Bila je dobra utakmica. Malo smo pustili protivnicima da se nadaju i onda smo to riješili. Baš nam je drago što smo prošli u polufinale i što se vidimo u Lučkom. Osjećaj je sjajan”, objasnio je Antonijo Papac iz Jo-Kom gradnje.

Plasman u polufinale osigurala je i ekipa AC Mužar koja je u susretu s Ekipom devet nula slavila 2:0 i to golovima Tolića i Cvišića. Ovu utakmicu obilježila su dva crvena i dva žuta kartona, a oni koji su ”pocrvenjeli” bili su Tin Zavalić i Silvio Goričan.

”S obzirom na to da smo poznavali ove protivnike, znali smo tko kako igra. Znali smo njihovu taktiku, ali i oni našu. Već dvije godine na Zagreb Winter Cupu pokušavamo stići u polufinale i to smo sada napokon uspjeli i ostvariti. Osjećaj je stvarno odličan. Zadovoljni smo što smo prošli, ali to smo nekako i očekivali”,  rekao je Mateo Mužar iz ekipe AC Mužar.

Pokop.hr izborio je pobjedu nad ekipom GS Trgovina na sličan način kao i u osmini finala protiv Kartega. GS Trgovina povela je u desetoj minuti golom Petrovića, ali u drugom poluvremenu Vrbat u 18. minuti poravnava rezultat. U posljednjim sekundama Niko Tolj vara protivničkog vratara te osigurava Pokopu mjesto u polufinalu.

”Baš nas hoće te zadnje sekunde. Imali smo opet malo i sreće u svemu i idemo dalje u polufinale. Stvarno sam vrlo sretan i zadovoljan. Hvala mojim dečkima što tako dobro igraju”, kratko je prokomentirao Dominik Reštigorac iz Pokop.hr-a.

DSC05470

Posljednji poznati polufinalisti u U-17 kategoriji su dečki iz BTP Sesvete koji su rezultatom 3:2 slavili nad ekipom Mili i cvjetno društvo koja se time morala oprostiti od turnira. Poražena ekipa imala je sjajnu priliku doći do izjednačenja u posljednjoj minuti utakmice, ali u tome ih je zaustavila prečka. Kod Sesvećana su pogotke zabili Hranjec (2x) i Jagodin, dok su strijelci za Mili i cvjetno društvo bili Zobić i Miloloža.

”Mi smo treću godine na ”Winteru” i uvijek nas je do sada bila zadesila neka nesreća. Ovo je bila jedna čvrsta utakmica, a to se vidjelo i na terenu. Dečki su bili nabrijani svi. Mislim da mi nismo odigrali onako kako znamo odigrati. Ovo je bila naša prosječna igra. Jako mi je žao jer je tu bilo više prostora za bolju igru, ali pobijedili smo i to je najvažnije”, pojasnio je voditelj ekipe BTP Sesvete, Zoran Barukčić.

ŽENE

U ženskoj konkurenciji turnira, plasman u četvrtfinale osigurala je ekipa MNK Futsal Super Chicks, koja je na prošlogodišnjem izdanju turnira osvojila drugo mjesto. Nakon poraza od Alumnusa, ”čiksice” su u svojoj drugoj utakmici, onoj s ekipom Trajbar Team, uspjele doći do minimalne pobjede od 1:0 pogotkom Ivane Ćubić, dok su se djevojke iz Trajbar Teama morale oprostiti od natjecanja.

”Ipak smo na kraju pokazale bolju igru, iako uz brojne prilike kroz cijelu utakmicu nikako nismo uspjele stići do gola. Protivnice su bile dosta tvrde, igraju taj tzv. divlji futsal, nisu uigrane pa nismo znale što očekivati. Bile su nam nepoznanica. Dale smo sve od sebe i to smo pokazale na terenu premda je bilo samo 1:0. Drago mi je što ponovno odlazimo u četvrtfinale. Ovaj put nadam se uzimamo zlato”, rekla je Petra Barbir iz MNK Futsal Super Chicks.

”Nažalost smo izgubile. Šteta. Primile smo pogodak na bezvezan način. Dobro smo napadale međutim one su jaka i uigrana ekipa i sada nas taj jedan gol košta daljnjeg natjecanja. Većina naše ekipe sačinjavaju nogometne sutkinje. Inače se i privatno družimo pa je ovo dobra prilika dok imamo zimsku pauzu da zaigramo turnir i održimo formu. Turnir je odličan i svakako dolazimo i sljedeće godine”, prokomentirala je Jelena Kumer iz Trajbar Teama.

Djevojke iz MNK Kozakiv slavile su u dvoboju s ekipom K8M rezultatom 3:1. Sve do 24. minute nije bilo pogodaka a onda su redom zabile Županić, Đivić i Bregar. Jedini pogodak za K8M bilo je djelo Petre Spaći u 25. minuti.

”Cure su se i s jedne i s druge strane dobro borile. Imale su želju. Nismo iskoristili sve prilike, ali lopta je okrugla. Sve u svemu možemo biti zadovoljni i trebamo tako nastaviti i dalje. Osobno sam jako zadovoljan Zagreb Winter Cupom koji je jedan od najbolje organiziranih turnira, prvo zbog toga što se odmah ne ispada nakon jedne izgubljene utakmice, a kao drugo, sva organizacija je točna i precizna. Ovaj tunir mnogo znači za ženski futsal, a to se vidi i po tome što je broj ekipa sve veći. Ovdje se bore najbolje ženske ekipe u Hrvatskoj i to je sjajno”, prokomentirao je trener MNK Kozakiv, Zdenko Juričan.

DSC05405

U-21 KATEGORIJA

Vrlo interesantnu utakmicu prepunu preokreta i dostojnu četvrtfinala odigrale su ekipe Texas i CB Bull. Iako je u 12. minuti CB Bull poveo preko Dominka Šutala, Humeljak u 18. poravnava rezultat. Samo minutu kasnije za preokret zabija Antonio Krsnik. U istoj minuti Antun Grozdek vraća na 2:2, ali neizvjesnost prekidaju Matanović i vratar Kralj koji postižu pogotke u 21. i 24. minuti te tako Texas odvode u polufinale.

”Žao mi je što smo ispali u četvrtfinalu, ali nije bilo sreće. Protivnici su bili jednostavno bolji. Ekipe ove godine su bile stvarno jake. Mislim da smo čak bili i u laganijem dijelu ždrijeba, onaj drugi je bio jači po mome mišljenju, tako da mi je stvarno žao što nismo uspjeli doći bar do polufinala”, izjavio je Antun Grozdek iz CB Bull-a.

”Dva igrača su nam danas odustala. Nismo mislili da će biti ovako dobar rezultat. Evo i sam sam na kraju uspio zabiti. Čestitam svojim dečkima na požrtvovnosti i idemo po taj pehar. Ovo je meni prva godina na ovom turniru, a moja ekipa je već nastupila. Prošle godine dečki su osvojili treće mjesto. Igram mnogo turnira, a ovaj je jedan od boljih. I igrački i što se tiče konkurencije” prokomentirao je Petar Kralj, vratar ekipe Texas.

DSC05576

Ulaznicu za Lučko kupila je i Škvadra 86 koja je na kraju bila bolja od CBF Prestige. Nakon 24 minute igre na semaforu je stajao rezultat od 2 : 2, ali boljim izvođenjem šesteraca Škvadra 86 izborila je odlazak u polufinale te CBF poslala kući.

”Bilo nas je četiri i to pola sata prije utakmice. Skupili smo se u zadnji čas. Žurili smo s jednog turnira na drugi i ovo je stvarno lijepa pobjeda. Naša ekipa inače je sastavljena od drugoligaških igrača i malonogometaša koji su pravi hakleri. Ove godine je turnir stvarno dobar s vrlo jakim i kvalitetnim ekipama i zadovoljni smo što odlazimo u Lučko”, objasnio je Luka Franić iz Škvadre 86.

Iznimno napeto bilo je i u posljednjoj utakmici dana gdje je Igraonica Sportić, sastavljena većinom od igrača do 19 godina starosti, uspjela izbaciti glavne favorite u ovoj kategoriji – FC Zagreb Gimka. Kako je to izgledalo na terenu? Igraonica je vodila tri puta, ali malonogometaši Gimke su se tri puta uspjeli vratiti u utakmic. Na kraju je dvoboj završio rezultatom 3:3. Za Sportić su strijelci bili Čolina, Sedlaček i Božić dok je sva tri gola kod Gimke zabio vrlo raspoloženi Sekulić. U udarcima s bijele točke na kraju su više koncentracije imali mladi momci iz Igraonice Sportić te su tako, pomalo iznenadivši i sami sebe, uhvatili vlak za Lučko.

”Mislim da smo mi zasluženo pobijedili bez obzira na to što su oni igrači futsala. Mi smo dobili utakmicu na neki fanatizam. U U-19 kategoriji smo podbacili. Nije to bilo to, ali smo se evo ovdje u starijoj kategoriji iskupili. Skupili smo glave i odlučili smo to odraditi kako spada. Mislim da smo upravo pobijedili najbolju ekipu na ovom turniru, a to znači da možemo stvarno daleko dogurati”, optimistično je rekao Filip Božić iz Igraonice Sportić.

”Žao mi je, mislim da smo kroz cijeli turnir prikazali jako dobru igru. Dečki su svaku utakmicu ostavili srce na terenu. Sada su igrali protiv isto tako odlične ekipe koje zasluženo otišla na završnicu, u polufinale. Po meni je ovo jedan od najboljih turnira za mlađe kategorije zato što se tu susreću dečki s malog i velikog nogometa te međusobno jedni drugima mogu pokazati svoje kvalitete”, prokomentirao je trener FC Zagreb Gimka, Tino Čirjak.

TEKST: Ivana Keleš

DSC05547

REZULTATI – ČETVRTFINALA
Vult.hr – Jo-Kom gradnja (U-17, četvrtfinale) 2 : 5 (Gregurić 2 ; Sabljo 2, Kosić 2, Komljenović)
AC Mužar – Ekipa devet nula (U-17, četvrtfinale) 2 : 0 (Tolić, Cvišić)
Pokop.hr – GS Trgovina (U-17, četvrtfinale) 2 : 1 (Vrbat, Tolj ; Petrović)
BTP Sesvete – Mili i cvjetno društvo (U-17, četvrtfinale) 3 : 2 (Hranjec 2, Jagodin ; Zobić, Miloloža)
Niskogradnja Veverec – Igraonica Sportić (U-19, četvrtfinale) 2 : 1 (Glavač, Mihovljanec ; Habib)
CB Carpe Diem – Bucifal (U-19, četvrtfinale) 0 : 3 (Voloder, Golubić, Kižlin)
Trakošćan – CB Stari Đoni (U-19, četvrtfinale) 2 : 2 (2 : 1) (Kostanjevec, Pasariček ; Mrvelj, Majić)
Kamen Ingrad – CB Li La (U-19, četvrtfinale) 0 : 2 (Sekulić 2)
Texas – CB Bull (U-21, četvrtfinale) 4 : 2 (Humeljak, Krsnik, Matanović, Kralj ; Šutalo, Grozdek)
Škvadra 86 – CBF Prestige (U-21, četvrtfinale) 2 : 2 (5 : 4) (Postružin, Jazvić ; Jurić, Kontek)
Igraonica Sportić – FC Zagreb Gimka (U-21, četvrtfinale) 3 : 3 (4 : 3) Čolina, Sedlaček, Božić ; Sekulić 3)