Vijesti

AKTUALNE PRVAKINJE OSIGURALE VIZU ZA POLUFINALE, NISKOGRADNJA VEVEREC I IGRAONICA SPORTIĆ SELE NA “PEŠĆU”

Pretposljednjeg dana u NC Šalati,  prije nego što se turnir preseli u dvoranu na Peščenici,  odigrane su preostale utakmice po skupinama U-19 kategorije.

U-19

Natjecateljski dan otvorile su momčadi Kartego i Barcode Caffe. Kartego, inače lanjski drugoplasirani sastav U-17 kategorije, ”uletio” je u posljednji trenutak kao zamjena za KMN Slovenske Gorice. Kao što je poznato, organizatori su ove godine morali limitirati broj ekipa, tako da su brojne ekipe ostale na listi čekanja, a prvi na toj listi u U-19 kategoriji bio je upravo Kartego.  Što se susreta tiče, poveo je Barcode već u četvrtoj minuti, kada Filip Novak precizno pogađa za 1:0. Nije Kartego ostao dužan. U istoj minuti preko Banića dolazi do izjednačenja. Barcode je u nastavku ipak pokazao tko je ”gazda na terenu”, a do pobjede su ga vodili raspoloženi Novak i Regvar koji su do kraja utakmice oboje postigli hat-trick za konačan rezultat 6:1 i prvo mjesto u skupini ”E”.

Imala je momčad Kartega istoga dana još jednu utakmicu, onu protiv Grembe FC, koja im je mogla doći kao dobro iskupljenje za prvotni poraz od Barcode Caffea. I upravo se to dogodilo. Igrači Grembe FC poveli su 2:0, ali u drugom poluvremenu vraća se Kartego. Rezultatski egal od 2:2 držao se sve do 22. minute, a onda je Kartegu ulaznicu u osminu finala osigurao Bruno Žejavac koji pogađa za konačnih 3:2.

Kartego – Barcode Caffe 1:6 (Banić ; Novak 3, Regvar 3)
Gremba FC – Kartego 2:3 (Hodak, Bičak ; Ban, Banić, Žejavac)

U-21

U osmini finala U-21 kategorije sastale su se momčadi Sobe Apartmani Zagreb i Niskogradnja Veverec. Rani zgoditak Progovečkog u drugoj minuti utakmice doveo je Sobe Apartmane u početno vodstvo, no nije to pretjerano iznenadilo iskusnu Niskogradnju koja preko Veverca, Ruka i dva zgoditka Glavača u nastavku utakmice preokreće rezultat u svoju korist. U posljednjoj minuti Luka Grabić smanjuje rezultat na 4:2, no vremena za eventualno izjednačenje nije bilo. Niskogradnja Veverec tako je postala još jedan poznati četvrtfinalist MC Plus Zagreb Winter Cupa, a treba napomenuti kako je zbog ozlijede pobjednička ekipa cijelo drugo poluvrijeme bila bez vratara.

Vrlo dinamičnu utakmicu gledali smo između dva izuzetno motivirana protivnika – Igraonice Sportić i Majstorović prometa. Bio je to sraz u kojem su dečki iz Velike Gorice nastupili bez svog ponajboljeg igrača Martina Šrolera. Izuzetno nadahnut danas je bio Luka Sedlaček koji je s tri postignuta pogotka Igraonicu Sportić vodio do pobjede. Za pobjednički sastav  još su zabijali Roginić, Mandura i Čolić, a dva pogotka za Majstorović promet i konačan rezultat 6:2 djelo su Vlajsovića i Mikulića.

Sobe Apartmani Zagreb – Niskogradnja Veverec 2:4 (Progovečki, Grabić ; Glavač 2, Veverec, Ruk)
Igraonica Sportić – Majstorović promet 6:2 (Sedlaček 3, Roginić, Mandura,  Čolić ; Vlajsović, Mikulić)

ZWC_polufinale (1662)

HEP ŽENSKI FUTSAL TURNIR

Slovenske prvakinje – KMN Slovenske Gorice, u svojoj prvoj utakmici na turniru pokazale su dominaciju nad sastavom Zagreb 041. Mrežu je čak tri puta zatresla iskusna Tanja Vrabel, a jedan zgoditak nadodala je i Vanja Tanšek za visoku pobjedu Slovenki od 4:0.

U drugom dvoboju dana djevojke iz Slovenije sastale su se s aktualnim prvakinjama, ekipom ŽMNK MC Plus Sveta Nedelja – Poliklinika Ribnjak. Slutilo je to na tešku, tvrdu utakmicu, a takva se na kraju na terenu i pokazala.  Sjajnu priliku vrijednu spomena imale su Gorice početkom drugog poluvremena kada je Tanja Vrabel uputila precizan udarac prema protivničkim vratima, ali ”iz rašlja” loptu vadi Tena Horvat.  Bilo je u nastavku susreta još nekoliko šansi s jedne i druge strane, ali ključan trenutak dogodio se u 25. minuti kada Ana Dujmović zabija, ispostavilo se, jedini pogodak na utakmici te MC Plusu donosi pobjedu s minimalnim rezultatom 1:0.

”Sa Slovenkama je stvarno dobro igrati. Čvrste su i znaju igrati futsal. Drago mi je kad trebamo probiti ovako neki ”tvrd orah”. Na ”Winteru” volim igrati upravo zbog takvih čvrstih utakmica. Ove sezone branimo naslov. To je naravno puno teži zadatak nego po prvi puta osvojiti turnir, ali dat ćemo sve od sebe. Drago mi je da se selimo u topliju dvoranu, nadam se da ćemo i ove godine otići do kraja”, kazala je nakon dvoboja Ana Dujmović, jedini strijelac na utakmici.

Treću, ujedno i svoju posljednju utakmicu u danu Slovenske Gorice odigrale su s djevojkama iz ŽNK Odra te  s visokih 8:0 nadmoćno odnijele drugu pobjedu u danu. Igračice utakmice ponovo je bila sjajna Tanja Vrabel koja je ovoga puta bila četverostruki strijelac.

”Imali smo dvije lakše i jednu tešku utakmicu. Doživjeli smo poraz od MC Plusa, ali uz malo sreće rezultat je mogao otići i na našu stranu jer smo imali odličnu priliku koju nažalost nismo iskoristili. MC Plus je to kaznio i zasluženo su pobijedili. Idemo dalje, utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti dokle ćemo stići”, rekao je na kraju dana Dejan Kramberger, trener KMN Slovenske Gorice, a ujedno i izbornik ženske slovenske futsal reprezentacije.

Za kraj spomenimo kako su u ovoj skupini trebali nastupiti i članovi Prve HMNL za žene MNK Vinkovci – Učilište Studium, ali oni su otkazali dolazak u zadnji čas i tako napravili veliku pomutnju u rasporedu i natjecanju. Unatoč svim naporima, za nešto više od 24 sata organizatori nisu uspjeli pronaći zamjensku ekipu te su gledatelji ostali uskraćeni za četiri utakmice.

KMN Slovenske Gorice – Zagreb 041 4:0 (Vrabel 3, Tanšek)
KMN Slovenske Gorice – ŽMNK MC Plus Sveta Nedelja – Poliklinika Ribnjak 0:1 (Dujmović)
ŽNK Odra – KMN Slovenske Gorice 0:8 (Vrabel 4, Tanšek, Švorc, Bačar, Jasenovec)